• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Історія закладу

ІСТОРІЯ ЗАКЛАДУ

/Files/images/23147812_22722877_coin_dore_gauche.gif

Історія ДНЗ № 23 «Чебурашка» - це частинка історії нашої великої країни, рідного міста, освітянської родини, а творці цієї історії – колектив ДНЗ і діти, його вихованці. «Маленька країна» - так називають діти та батьки наш дошкільний заклад.
Розпочалася історія нашого дошкільного закладу п’ятого травня 1976 року. Саме в цей день ясла-садок «Чебурашка» гостинно відчинив двері першим вихованцям. Зустрічав їх молодий енергійний завідувач – Чорна Галина Олександрівна, яка 37 років очолювала дошкільний заклад, в плідній співпраці з командою однодумців, працівників закладу, робила наш садочок найкращим.
На час відкриття ясла-садок «Чебурашка» був структурним підрозділом Дружківського машинобудівного заводу. Побудований за типовим проектом, дитячий садок мав 12 вікових груп, з яких чотири займали діти раннього віку і вісім – дошкільнята. На посадах працювали люди за покликанням душі, які любили дітей. З кожним роком дитячий заклад розквітав.

/Files/images/1 011.jpg

Наприкінці 90-х років у зв’язку зі зменшенням народжуваності у місті, зменшилась і кількість груп в дошкільному закладі. У вивільнених приміщеннях задля всебічного розвитку вихованців збудували зимовий сад, українську світлицю, ізостудію. В 1998 році на базі дошкільного закладу спільно з ЗОШ № 7 відкрили 1-3 клас початкової школи. У 2007 році було відкрито групу подовженого дня для учнів 1-х класів ЗОШ № 7.
Колектив розвивався, виховуючи малечу, впроваджуючи передові педагогічні досягнення, здобуваючи перемоги в конкурсах та змаганнях. В співпраці з ОІППО педагоги закладу працювали над реалізацією принципів особисто-орієнтованого підходу до виховання та навчання, соціо-ігрового підходу до педагогіки. На базі дошкільного закладу проходили обласні семінари, відкриті заняття з даних питань, зустрічі педагогів-однодумців з усієї області за участю завідувача відділу дошкільної освіти ОІППО Кушнаренко А.М., методиста дошкільної освіти ОІППО Губанової Н.В.
Поступово, з 2006 року, починають відкриватися групи:
2006 рік – група для дітей раннього віку № 8;
2008 рік – група для дітей старшого дошкільного віку № 9;
2009 рік – група для дітей середнього дошкільного віку № 10;
2011 рік – група для дітей молодшого дошкільного віку № 11.
З 01.07.2007 року дошкільний заклад переходить у комунальну власність міста. У 2008 році відкрили групу спецпризначення для дітей з вадами мови, дошкільному навчальному закладу присвоєно статус комбінованого типу.
Сьогодні в дошкільному закладі функціонує одинадцять груп, в них виховується 250 дітей, віком від 2-х до 7-ми років. Затишно й добре живеться нашій малечі, вони щасливі, бо їхнє дитинство зігріте любов’ю та піклуванням, увагою дорослих, які не шкодують сил, щоб зробити життя вихованців змістовним, розвивати їх таланти. Створення умов для повноцінного, своєчасного і всебічного розвитку дитини, виховання ініціативної, творчої особистості – одне з основних завдань нашого дошкільного закладу. Саме тому колектив ДНЗ приділяє постійну увагу вдосконаленню предметно-ігрового середовища. У 2011, 2012 роках дошкільний заклад зайняв І місце в огляді-конкурсі на кращу територію ДНЗ. Значна увага приділяється безпеці життєдіяльності та охороні праці (І місце у огляді-конкурсі з охорони праці, 2010 р.). Для завідувачів та методистів міста проводились інтерактивні семінари, педагогічна майстерня, круглий стіл (2009, 2010, 2011 р.р.)
На нашому дошкільному небосхилі щороку запалюються нові зірочки – наші вихованці. А турботливе серце наших педагогів допомагає малюкам зробити перший крок від батьківського порогу до незнайомого світу життя.
Ми пишаємося нашими вихованцями. Вони – майбутнє нашого міста. Серед наших випускників багато переможців конкурсів, олімпіад, змагань міського та обласного рівня. Це Ярмоленко Максим, Караманец Олена, Кравцова Катерина, Несен Ліза, Гришай Євген, Завертяєва Дар'я, Русаненко Дарина, Гаура Аліна, Загорулько Георгій, Отришко Данило, Шутова Ірина, Черненко Анастасія, Кабанова Анастасія, Андон'єв Дмитро, Ягодіна Наталя, Гунько Влад, Шалдуга Дарина, Колосова Дар’я, Пророкова Руслана, Камінський Микити, Валино Марк, Денисова Дарина, Беженцева Ярослава, Мусаєв Микита, Ванда Катерина та багато інших. Діти дошкільного закладу є переможцями багатьох заходів міста: «Розумники і розумниці» І місце, 2005 рік; «Веселі старти» І місце - 2006, 2007, 2008 роки; Міський конкурс дитячої творчості І місце, 2006 рік; Обласний конкурс «Добро відкриває серця» ІІІ місце, 2008 рік; Міський етап обласного конкурсу «Мій рідний край» І місце, 2012 рік; Обласний конкурс «Мій рідний край» ІІ місце, 2012 рік.
Пишається наш заклад і тим, що вже покоління випускників довіряють нам виховання своїх дітей. Випускники Солдатенко К.В., Карпова М.С., Жидченко (Хіміч) Ю.В. поповнили ряди молодих спеціалістів нашого закладу.
Робота дошкільного закладу освітлюється у статтях газет «Дружківський робочий», «Дружківка на долонях», на радіо та телебаченні.
Педагогічний колектив дошкільного закладу налаштований на працю в режимі розвитку, відновлення, впровадження інновацій. Бо немає у нас нічого дорожчого за дитину, і немає більш важливої справи на Землі, ніж виростити Людину! Здорову, розумну, добру і щасливу!
/Files/images/23147937_22723164_coin_dore_droit_bas.gif
Кiлькiсть переглядiв: 550