• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Профспілковий вісник

Уряд схвалив проект Держбюджету на 2018 рік та направив до Парламенту

http://www.kmu.gov.ua/img/1x1.gif

http://www.kmu.gov.ua/img/1x1.gif

15.09.2017 | 19:54
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

Сьогодні Уряд підтримав розроблений Мінфіном проект Державного бюджету на 2018 рік та направив документ на розгляд Парламенту.

Мінфін розробив бюджет-2018 на основі середньострокової бюджетної резолюції, запровадивши таким чином нову модель бюджетної політики - середньострокове бюджетне планування. Це означає, що в Україні буде передбачувана бюджетна політика, безперервність і наступність бюджетного процесу та ефективний розподіл державних ресурсів.

Як зазначив Міністр фінансів Олександр Данилюк, бюджет-2018 закладає план розвитку економіки країни на перспективу, тобто орієнтуватися треба на майбутнє, створюючи основу для проведення системних глибоких реформ.
“Мінфін ніколи не підходив до розробки цього фінансового документа як до бухгалтерського кошторису. Бюджет має бути інструментом розвитку і зростання. Держбюджет-2018 саме таким і є”, - зазначив Олександр Данилюк.

Мінфін формував бюджет на 2018 рік на основі таких принципів: реалістичність, прозорість, збалансованість, своєчасність і, головне, - він дозволяє ефективно використовувати кошти платників податків.

При розробці бюджету 2018 Мінфін змінив фокус бюджетного планування - від утримання бюджетних установ та пустих приміщень - до фінансування послуг. Таким чином уже фінансуються деякі послуги в системі охорони здоров’я та освіти.

У бюджет 2018 закладено бюджет фінансування всіх основних реформ. Для прикладу, в рамках реформи медицини Мінфін збільшив на 2018 рік видатки на сферу охорони здоров’я на 11%.

Також буде продовжено реалізацію пілотного проекту зі зміни фінансування провідних клінік Національної академії медичних наук, який передбачає перехід від їх кошторисного утримання - на оплату послуг з надання медичної допомоги. Зокрема, пропонується розширити перелік послуг, які будуть оплачуватися з державного бюджету (близько 9 тис. послуг).

Крім того, починаючи з 2018 року Мінфін запропонував перейти від утримання наукових установ до замовлення державою пріоритетних для суспільства наукових досліджень. На це буде спрямовано 500 млнгривень.
В рамках реформи освіти видатки зведеного бюджету фінансування цієї сфери у 2018 році збільшуються на 18%, що більше, ніж у 2017 році майже на 34 млрд грн. Зокрема, на підтримку проекту “Нова українська школа” враховано видатки у сумі 1,8 млрд грн, які будуть спрямовані на покращення якості середньої освіти. Також у 2018 році планується подальше збільшення заробітної плати вчителям на 25%, на що враховано додатково майже 6,7 млрд гривень.

У держбюджеті на 2018 рік також передбачено ресурс на проведення пенсійної реформи. Обсяг асигнувань, що спрямовується до Пенсійного фонду, збережено на рівні 2017 року у сумі 141,3 млрд гривень.

Крім того, у бюджет 2018 Мінфін заклав кошти на проведення масштабної реформи ДФС. Це кошти підуть, зокрема, на оновлення матеріально-технічної бази, на підвищення заробітних план працівникам і т.д.

“Я дякую всім за плідну співпрацю і участь у підготовці проекту бюджету 2018. Попереду нас чекає робота з депутатським корпусом. Ми готові до конструктивного діалогу та сподіваємось на підтримку проекту Парламентом”, - підкреслив Міністр фінансів.

Ключові факти про держбюджет на 2018 рік:

  • ВВП +3%
  • Інфляція +7%
  • Дефіцит бюджету 2,4% ВВП (77,9 млрд грн)
  • Доходи зведеного бюджету зростуть на 15% і вперше перевищать 1 трлн грн.
  • Уряд не підніматиме податків, доходи збільшаться за рахунок економічного зростання.

/Files/images/З Днем працівника освіти! (1).jpg

Звіт за 2016 рік

ДООПРОН у 2016 році проводила свою роботу відповідно рішень Пленуму Донецького обкому від 30.03.2016року, де були затверджені «Основні напрями діяльності ДООПРОН на 2016 – 2020 роки.»

Спільна діяльність з ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

- участь у Пленумах ЦК Профспілки ( 24.032016, 23.11.2016)

- участь у Парламентських слуханнях 16.11.2016 «Про стан та проблеми фінансування освіти і науки України»

- Участь у пікетуванні ВР України (06.07.2016 , 01.12.2016)

- Збір підписів « Про діяльність профспілки у зв’язку з шоковим підвищенням цін та тарифів» ( червень 2016р)

Зовнішня діяльність ДООПРОН

- участь у Раді голів обласних організацій профспілки (11.02.16, 13.04.2016)

- участь у конференції Облрадпрофу (14.04.2016)

- представництво у Раді Облрадпрофу ( 3 представника)

Колдоговорне врегулювання

Захисні положення Галузевої угоди стали основою для укладення регіональних галузевих угод і колдоговорів навчальних закладів та установ освіти. Застосування їх сторонами колективно-договірного регулювання на місцях сприяли позитивному вирішенню питань, пов'язаних з індивідуальними трудовими договорами, оплатою праці, регулюванням робочого часу та часу відпочинку, оздоровлення членів профспілки, їх духовного розвитку.

За даними 2016 року колективними договорами у Донецькій області охоплено 100% загальної чисельності працівників закладів освіти, де створені первинні профспілкові організації.

У 2017 році Донецьким обкомом Профспілки заплановано проведення процедури переговорів і підготовки положень проекту Обласної угоди на 2017-2020 роки , які витікають з сучасного стану нормативно-правової бази та з метою подальшого врегулювання трудових і соціально економічних прав та інтересів працівників і осіб, які навчаються.

Розширено Перелік посад педагогічних працівників посадами асистента вчителя та вихователя, завідувача та заступника завідувача філією з навчально-виховної (навчальної, виховної) роботи, врегульовано питання оплати праці та тривалості щорічних основних відпусток за цими посадами.

Запроваджено нові педагогічні звання «педагог-організатор-методист», «практичний психолог-методист», «керівник гуртка-методист», «старший вожатий-методист», «майстер виробничого навчання I та II категорій».

Щорічно збільшувалися обсяги фінансування освіти.

Профспілкою освітян надавалися спільні роз’яснення з трудових питань. Відображені певні пропозиції ЦК Профспілки у типових штатних нормативах навчальних закладів.

Правова допомога

Фахівцями правової служби ДООПРОНУ спільно з представниками виборних органів її організаційних ланок надано 69 . консультацій з трудового законодавства.

Проведено 129 перевірок стану дотримання законодавства про працю в установах та закладів освіти Донецької області та виявлено 45 порушень, переважна більшість яких з оплати праці (31,0%), гарантій і компенсацій (10,6%), зміни умов праці (10,1%), робочого часу (5,9%), порядку звільнення та переведення працівників (5,4%).

Охорона праці

Діяльність Обкому Профспілки спрямовувалася на забезпечення громадського контролю за виконанням вимог охорони праці та здоров’я, безпеки життєдіяльності.

За звітний період проведено _2__ навчань з питань охорони праці для __62__ осіб.

Вживалися заходи щодо недопущення приховування даних про нещасні випадки. Розглянуто __1___ звернення членів профспілки щодо зняття безпідставного звинувачення у порушенні нормативних актів з ОП.

Оздоровча діяльність

Питання проведення оздоровлення у 2016 році розглядалися на засіданнях президії ДООПРОН у березні ,квітні 2016 року ( 18.03.2016 ,20.04.2016). Проведено роботу з розгляду пропозицій для відпочинку дітей членів профспілки та членів їх сімей.

У 2016 році ДООПРОН поновлено можливість отримання членами профспілки санаторно-курортних послуг .

Рішенням президії обкому профспілки у червні 2016 року (03.06.16) прийнято рішення про відрахування коштів структурним профспілковим організаціям на організацію санаторно-курортного обслуговування.

Щорічно проводиться Всеукраїнський огляд роботи організаційних ланок профспілки на кращу організацію оздоровлення та відпочинку дітей освітян. За фінансової участі ДООПРОН та її структурних ланок у 2016 році оздоровлено __466_ дітей віком від 6 до 18 років у ДЗОіВ «Ластівка». Загальна сума коштів, використаних для оздоровлення і відпочинку дітей освітян становить близько _1млн. 800. тис_ грн., з них _735 тис._грн. - з обласного, 200 тис. грн. – з профспілкового бюджету.

За підсумками державної атестації у 2016 році заклад оздоровлення «Ластівка» отримав І категорію. За організацію оздоровлення дітей у листопаді 2016 року табір нагороджений Почесною грамотою ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Інформаційна діяльність

Інформація про зміни законодавства постійно доводиться до організаційних ланок профспілки, оперативно розміщується на сторінці фейсбук Профспілки, поширюється через соціальні мережі. У засобах масової інформації та Інтернет-виданнях, опубліковуються повідомлення з питань оплати, умов та нормування праці, стипендіального, пенсійного забезпечення. Статистика сторінки нараховує в середньому 200 відвідувачів в день.

Інформаційні матеріали розповсюджуються як на паперових , так і на електронних носіях та ресурсах.

У 2016 році у ДООПРОН проведено моніторингів з питань:

- про стан інформаційної роботи у структурних ланках ДООПРОН ( квітень 2016)

- про стан навчання профактиву у 2015-2016 роках та пропозиціях його вдосконалення ( березень 2016)

- про виконання положень ЗУ « Про охорону праці» у закладах освіти області ( травень 2016)

- про стан підготовки закладів освіти до нового навчального року ( червень , серпень 2016р)

- про фактичну необхідність обсягів видатків освітньої субвенції на 2017 рік та потреба на 2016 ( жовтень 2016)

- про стан роботи з молодими співробітниками галузі у закладах освіти області (листопад 2016)

- про стан захисту профспілкових прав ( листопад 2016)

- про статистичні дані ДООПРОН за 2016 рік ( листопад)

- про підтвердження неприбутковості ДООПРОН (грудень)

Моніторинг проводився відповідно підготовлених опитувальних форм та звітів.

Мотиваційна робота

Питання мотивації профспілкового членства глибоко розглянуті на Пленумі обкому профспілки у листопаді 2016року.

У 2016 році Обком профспілки проводив консультативно - роз’яснювальну роботу з питання організації роботи щодо виконання ЗУ №317-УІІІ від 09.04.2016р «Про осудження....».

Проведено перереєстрацію змін назв та адреси структурних профспілкових підрозділів .

Участь у обласних заходах

У 2016 році проведено:

- семінар бухгалтерів підструктурних організацій профспілки у м. Краматорськ ( 27.04.2016р)

- семінар голів підструктурних організацій профспілки у м. Одеса (12-16. 09.2016)

- прийняли участь у Колегії Департаменту освіти Донецької облдержадміністрації у м. Покровськ ,Краматорськ.

- Провели зустріч з молодими співробітниками галузі у м. Бахмут ( 16.12.2016р.)

Прийняли фінансову участь у обласних заходах до Дня Дошкілля , Дня працівників освіти ,

- Фінансова участь у молодіжних заходах «Студентська республіка», «Веселка»

Робота збюджетом 2017р.

На засіданні Президії обкому профспілки 26.10.2016 року розглянуті питання та затверджено план роботи по проведенню заходів з формування бюджеті на 2017 рік усіх рівнів.

Голова Т.М.Заморська

(вкладення до звіту: ФПУ, ЦК)

Кiлькiсть переглядiв: 200